Resultat 14 juli

Badtunnan öppen

Badtunnan är öppen för allmänheten med start 12.11.

Onsdagar kl 19-22 och Söndagar kl 19-21

Välkomna!

Vädret

Mestadels mulet

-13°C

Övermark

Mestadels mulet

Fuktighet: 87%

Vind: 6.44 km/h

  • 20 Jan 2018

    Mestadels mulet -8°C -14°C

  • 21 Jan 2018

    Mulet -9°C -13°C

Resultaten från kvällens knatte

Nästa tisdag, 21 juli, tränar vi på 40 m, längd och diskus.

Yngre gruppen (5-7 år)

80 m

      Hugo Mattlar     16,39
      Roni Åbonde      16,41
       Lea Snickars    16,59
   Matilda Snickars    16,82
       Leo Wägar       17,26
      Lova Grimborg    17,87
   Miranda Latvala     17,90
     Filip Storthors   17,97
      Ella Eklund      19,21
       Ida Räfsbäck    19,21
   Evelina Dahlin      21,00
       Moa Lönnvik     21,57
       Ida Nygård      21,87

  

3-steg

   Matilda Snickars     3,00
       Lea Snickars     2,47
  Benjamin Back         2,45
       Ida Räfsbäck     1,30

Längd
     Filip Storthors    2,20
      Hugo Mattlar      1,90
       Leo Wägar        1,90
   Miranda Latvala      1,88
      Lova Grimborg     1,68
      Ella Eklund       1,46
       Moa Lönnvik      1,35
       Ida Nygård       1,16
  

Slägga

  Benjamin Back        13,45
       Leo Wägar        8,10
      Hugo Mattlar      7,80
   Matilda Snickars     7,60
       Lea Snickars     7,30
     Filip Storthors    6,10
      Ella Eklund       4,75
       Moa Lönnvik      3,60
       Ida Räfsbäck     2,90
       Ida Nygård       2,80
   Miranda Latvala      2,30



Äldre gruppen (8-14 år)

80 m

      Isak Röös        12,91
       Ina Ylsöbäck    13,09
   Melinda Nordström   13,17
      Elin Eklund      13,19
   William Granskog    13,56
     Benny Räfsbäck    13,72
    Mattis Nordström   13,78
     Anton Röös        13,82
     Jenny Westmalm    14,34
  Mathilda Westermark  14,35
     Julia Groop       14,50
      Emma Nygård      14,55
    Tobias Gustavsson  14,78
     Kajsa Westmalm    15,38
   Natalie Snickars    15,45
    Selina Bäckström   15,47
      Emil Groop       15,49
    Hannes Gustavsson  15,72
      Nova Rönnberg    16,22
  Benjamin Granskog    16,35
       Jim Räfsbäck    16,48
      Erik Ylsöbäck    16,61
    Amanda Hägglund    17,09
    Tindra Gustavsson  18,00
 Stanislav Andriishin  18,39
     Johan Kaars       19,11
  

3-steg

     Benny Räfsbäck     6,60
      Isak Röös         6,40
   Melinda Nordström    5,98
   William Granskog     5,95
       Ina Ylsöbäck     5,55
      Elin Eklund       5,30
     Jenny Westmalm     5,30
    Mattis Nordström    5,20
     Anton Röös         5,15
     Julia Groop        4,90
      Emma Nygård       4,90
     Kajsa Westmalm     4,65
  Mathilda Westermark   4,60
  Benjamin Granskog     4,58
      Emil Groop        4,15
      Nova Rönnberg     4,10
 Stanislav Andriishin   4,00
     Johan Kaars        3,95
    Selina Bäckström    3,75
       Jim Räfsbäck     3,60
      Erik Ylsöbäck     3,28
   Natalie Snickars     3,20




  

Slägga

   William Granskog    21,95
      Isak Röös        18,37
       Ina Ylsöbäck    12,75
    Mattis Nordström   12,66
     Jenny Westmalm    12,43
      Elin Eklund      11,25
   Melinda Nordström   10,99
     Benny Räfsbäck     9,53
     Anton Röös         8,87
      Emma Nygård       8,08
  Benjamin Granskog     7,82
  Mathilda Westermark   7,25
      Emil Groop        6,93
     Julia Groop        6,82
       Jim Räfsbäck     6,77
      Nova Rönnberg     6,59
    Selina Bäckström    6,45
     Kajsa Westmalm     6,06
 Stanislav Andriishin   6,06
    Amanda Hägglund     5,47
   Natalie Snickars     4,99
     Johan Kaars        2,30