Resultat 16 juni

Vädret

Mulet

7°C

Övermark

Mulet

Fuktighet: 92%

Vind: 22.53 km/h

  • 13 Nov 2018

    Mestadels mulet 8°C 3°C

  • 14 Nov 2018

    Mestadels mulet 4°C 1°C

Resultaten från kvällens knatte

Nästa tisdag, 23 juni, tränar vi på 3-steg, 80 m och slägga.

Yngre gruppen (5-7 år)

40 m

      Hugo Mattlar      8,31
       Lea Snickars     8,50
       Leo Wägar        8,52
   Miranda Latvala      8,60
   Matilda Snickars     8,77
     Filip Storthors    9,80
     Julia Frazén       9,84
    Amanda Storgård     9,88
  Benjamin Back        10,30
      Ella Eklund      10,46
    Alfred Evwaraye    10,47
       Ida Räfsbäck    10,94
    Julina Vägar       12,41
       Moa Lönnvik     12,50
     Tilde Bäcklund    18,55
  

Turbospjut

  Benjamin Back         6,65
       Ida Räfsbäck     6,35
       Leo Wägar        5,80
    Amanda Storgård     5,55
   Matilda Snickars     5,50
       Lea Snickars     5,35
     Julia Frazén       5,05
      Hugo Mattlar      4,80
      Ella Eklund       4,25
    Alfred Evwaraye     4,10
     Filip Storthors    3,70
   Miranda Latvala      3,70
     Tilde Bäcklund     2,66
       Moa Lönnvik      2,20
                            
  

300 m

                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            
                            

Äldre gruppen (8-14 år)

40 m

     André Sand         6,67
      Elin Eklund       6,80
      Isak Röös         6,80
     Jenny Westmalm     7,41
     Anton Röös         7,53
     Julia Groop        7,68
    Nellie Bäcklund     7,78
     Sofia Engström     7,86
     Kajsa Westmalm     8,09
      Nova Rönnberg     8,15
      Emil Groop        8,24
    Pontus Sand         8,32
     Selma Evwaraye     8,60
    Emilia Silander     8,72
       Jim Räfsbäck     8,80
    Selina Bäckström    9,04
  

Spjut

     André Sand        18,84
    Nellie Bäcklund    14,04
      Isak Röös        10,00
      Nova Rönnberg     9,64
      Elin Eklund       9,63
       Jim Räfsbäck     9,50
     Selma Evwaraye     9,24
     Julia Groop        8,65
    Emilia Silander     7,94
     Anton Röös         7,92
    Selina Bäckström    7,27
      Emil Groop        7,17
     Kajsa Westmalm     7,00
     Sofia Engström     6,60
     Jenny Westmalm     6,16
    Pontus Sand         4,48
  

300 m

     André Sand         0.57
     Julia Groop        1.00
      Isak Röös         1.08
      Elin Eklund       1.12
     Kajsa Westmalm     1.14
    Nellie Bäcklund     1.15
      Nova Rönnberg     1.16
      Emil Groop        1.16
    Selina Bäckström    1.16
     Selma Evwaraye     1.27
     Anton Röös         1.28
    Emilia Silander     1.28
     Sofia Engström     1.38
     Jenny Westmalm     1.39
    Pontus Sand         1.46
       Jim Räfsbäck     1.48