Resultat 18 augusti

Resultaten från kvällens knatte

Nästa måndag, 24 augusti, De vuxnas 5-kamp. Endast vuxna deltar!!!

Måndagens grenar: 60 m, 600 m, spjut, kula, längd.
 

Nästa tisdag, 25 augusti, slägga, spjut och 600 m.

Yngre gruppen (5-7 år)

40 m

      Hugo Mattlar      8,61       Filip Storthors    8,76         Lea Snickars     9,17     Matilda Snickars     9,36     Miranda Latvala      9,37      Amanda Storgård     9,64        Ella Eklund       9,66       Julia Frazén       9,66         Ida Räfsbäck     9,83    Benjamin Back        10,85         Moa Lönnvik     11,36       Tilde Bäcklund    11,45  
  

Längd

      Hugo Mattlar      2,17      Amanda Storgård     1,83     Matilda Snickars     1,75         Lea Snickars     1,59    Benjamin Back         1,55       Filip Storthors    1,54     Miranda Latvala      1,50       Julia Frazén       1,40         Ida Räfsbäck     1,28        Ella Eklund       1,14         Moa Lönnvik      1,10       Tilde Bäcklund     1,00  
  

Höjd

      Hugo Mattlar      85         Lea Snickars     75       Julia Frazén       70      Amanda Storgård     65     Miranda Latvala      65        Ella Eklund       60       Filip Storthors    60     Matilda Snickars     60         Moa Lönnvik      60        

Äldre gruppen (8-14 år)

40 m

      Isak Röös         6,56        Elin Eklund       7,13         Ina Ylsöbäck     7,13       Kajsa Westmalm     7,16    Mathilda Westermark   7,59       Julia Groop        7,66       Anton Röös         7,92        Emil Groop        7,92     Natalie Snickars     7,96       Jenny Westmalm     7,99   Sebastian Wägar        8,01      Emilia Silander     8,10      Celina Bäckström    8,20        Erik Ylsöbäck     8,49      Pontus Sand         8,49        Nova Rönnberg     8,76         Jim Räfsbäck     9,00      Amanda Hägglund     9,12       Johan Kaars        9,38   Stanislav Andriishin   9,38  
  

Längd

      Isak Röös         3,19         Ina Ylsöbäck     2,80       Jenny Westmalm     2,60         Jim Räfsbäck     2,36       Kajsa Westmalm     2,35        Emil Groop        2,28       Anton Röös         2,25        Elin Eklund       2,21      Emilia Silander     2,20      Pontus Sand         2,18   Stanislav Andriishin   1,96      Celina Bäckström    1,90     Natalie Snickars     1,90       Julia Groop        1,83        Erik Ylsöbäck     1,78        Nova Rönnberg     1,78      Amanda Hägglund     1,63       Johan Kaars        1,60   Sebastian Wägar        1,55    
  

Höjd

      Isak Röös        110       Jenny Westmalm    100         Ina Ylsöbäck     95        Elin Eklund       90        Emil Groop        90       Julia Groop        90       Kajsa Westmalm     90   Stanislav Andriishin   90        Erik Ylsöbäck     85         Jim Räfsbäck     85    Mathilda Westermark   85      Pontus Sand         85   Sebastian Wägar        85      Celina Bäckström    80     Natalie Snickars     80       Anton Röös         75       Johan Kaars        65        

 

Jourlistor

Jour v. 14

Rinkgruppen

Grupp 1 : Tom, Kim, Bengt, Rolf, Mats, Jan-Erik och Johnny

(v 15 - Grupp 2 - Andreas, Jim, Dominic, Jonas, Kristian och Leif)

Mera info