Resultat 30 juni

Vädret

Mulet

5°C

Övermark

Mulet

Fuktighet: 92%

Vind: 8.05 km/h

  • 20 Okt 2018

    Mestadels mulet 10°C 2°C

  • 21 Okt 2018

    Spridda skurar 9°C 3°C

Resultaten från kvällens knatte

Yngre gruppen (5-7 år)

300 m

     Filip Storthors    1:18
      Thim Rönnberg     1:31
     Julia Franzén      1:35
     Mario Snickars     1:39
   Evelina Dahlin       1:43
     Viola T            1:50
       Moa Lönnvik      1:51
     Wilma Wahlroos     2:00
      Ella Eklund       2:30
	
	
  

Längd

     Filip Storthors    2,06
     Julia Franzén      1,81
     Mario Snickars     1,58
      Thim Rönnberg     1,34
     Viola T            1,30
   Evelina Dahlin       1,22
       Moa Lönnvik      1,15
     Wilma Wahlroos     1,06
     Selma Mäntysaar    1,05
     Tilde Bäcklund     1,04
      Ella Eklund       0,78
  

Kula

     Mario Snickars    3,85
      Thim Rönnberg    2,86
       Moa Lönnvik     2,67
     Julia Franzén     2,23
     Viola T           2,19
   Evelina Dahlin      2,15
      Ella Eklund      2,12
     Filip Storthors   2,00
     Tilde Bäcklund    1,84
     Wilma Wahlroos    1,42
	

Äldre gruppen (8-14 år)

600 m

    Daniel Schmidt      2:35
  Mathilda Westemark    2:39
     Jenny Westmalm     2:40
     Julia Groop        2:40
     Anton Röös         2:48
      Elin Eklund       3:03
       Leo Wägar        3:13
   Matilda Snickars     3:15
      Hugo Mattlar      3:30
   Miranda Latvala      3:58
       Ida Räfsbäck     4:07
	
	
	
	
	
	
  

Längd

    Daniel Schmidt      2,88
      Hugo Mattlar      2,60
     Anton Röös         2,51
       Jim Räfsbäck     2,44
     Kaisa Westmalm     2,44
      Elin Eklund       2,41
  Mathilda Westemark    2,38
     Jenny Westmalm     2,34
     Julia Groop        2,27
  Nathalie Snickars     2,25
      Emil Groop        2,14
     Hanna Norrback     2,02
   Matilda Snickars     1,95
       Leo Wägar        1,68
       Ida Räfsbäck     1,44
  Benjamin Back         1,38
   Miranda Latvala      1,06
  

Kula

      Elin Eklund       7,78
      Emil Groop        5,90
    Daniel Schmidt      5,88
     Jenny Westmalm     5,78
     Anton Röös         5,21
       Jim Räfsbäck     4,97
  Nathalie Snickars     4,81
  Mathilda Westermark   4,80
       Leo Wägar        4,67
     Julia Groop        4,59
  Benjamin Back         4,50
      Hugo Mattlar      4,08
     Hanna Norrback     3,82
     Kaisa Westmalm     3,63
   Matilda Snickars     3,38
       Ida Räfsbäck     3,36
   Miranda Latvala      2,69

Puffar också för RT i Närpes den 6 juli.

Anmäl er senast den 4 juli på ÖID:s hemsida.

Där finns även mera info. [ >> ÖID]

Alla får pris!