Rinkgruppen

Vädret

Klart

16°C

Övermark

Klart

Fuktighet: 67%

Vind: 11.27 km/h

  • 19 Jul 2018

    Delvis mulet 28°C 16°C

  • 20 Jul 2018

    Mestadels mulet 28°C 16°C

Knatteidrottsskolan hålls också den 11-15 juni kl 10.00-11.30 på sportplan.

Avslutning 15 juni kl 10.00.

Idrottsskolan är gratis och har en åldersgräns på 6 år.

Isabelle Nygårds fungerar som ledare i år.

Välkomna

Hej alla idrottsintresserade

Knattefriidrotten börjar igen torsdagen den 7 juni kl 18.30 på sportplan.

Föräldrar är hjärtligt välkomna som funktionärer på träningarna/tävlingarna.

Nathalie Sten fungerar som ledare i år.

Välkomna!

Fotboll

På måndagkväll, den 14 maj kl 19.00-20.00, inleder vi årets fotbollssäsongsäsong på idrottplan!

Som ledare fungerar även i år Jonas Vägar och Julia Gullans.

Jonas: 050-5218689, jonas.wagar(ät)gmail.com

Välkommen med och spela!

 RinkenRinken 2018Foto : Eva R-V

Vi vill påminna er om att rinken är nu i toppenskick.

Passa på att ha kompisdagar, fördelsedagar och andra uteaktiviteter nu då vi även får ljusare dagar.

Det är bara att vässa skrinnskorna och komma ut och njuta i vårvädret.

Välkomna!

Rink- och sportplanssektionen 2018 består av följande personer:

      Maria Nygårds Ordförande (delad)
        Martin Röös Ordförande (delad)
 Ann-Sofie Engström
      Dan Kjällberg
    Joakim Bäcklund
       Leif Kakkuri
       Patrik Groop
   Ronny Westermark

 

Personerna högst upp i varje grupp är sammankallare för denna säsong. Om man har förhinder, byt med någon annan.
 
Sammankallarna meddelar efter sin vecka vidare så arbetet ej stannar upp, samt för nyckeln till vattenrummet vidare till nästa grupp!
    Vecka Vecka Vecka
Grupp 1 Patrik Wägar 50 4 10
  Johnny Rönnberg      
  Tom Groop      
  Kim Ahlström      
  Bengt Storthors      
  Rolf Mäntysaari      
  Mats Nordlund      
Grupp 2 Jonas Wägar 51 5 11
  Kristian Åbacka      
  Leif Sand      
  Andreas Räfsbäck      
  Jim Snickars      
  Lasse Nybacka      
  Henrik Schmidt      
Grupp 3 Johan Engström 52 6 12
  Jan Granskog      
  Martin Röös      
  Mats Kauppila      
  Glenn-Åke Gullmes      
  Patrik Snickars      
Grupp 4 Tommy Hägglund 1 7 13
  Trygve Bäckström      
  Anders Björklund      
  Kent Häggblad      
  Joakim Bäcklund      
  Johan Kummel      
Grupp 5 Anders Norrback 2 8 14
  Carl Gustav Rönnlund      
  Roger Palmroos      
  Jan Kummel      
  Joakim Mattlar      
  Dan Räfsbäck      
Grupp 6 Mats Storgård 3 9 15
  Johan Snickars      
  Kennet Franzén      
  Matts-Johan Ågren      
  Fredrik Strengell      
  Göran Back      
  Bennet Eklund